Sposoby na ból kręgosłupa

woman-stretching-on-soccer-field-1

Kręgosłup to niezwykle ważny element naszego organizmu. Jego funkcjonowanie ma bardzo ważny wpływ na ogólne działanie naszego ciała, dlatego też ból w tym odcinku powinien być dla nas niepokojący. Jakie są sposoby na ból kręgosłupa?
Szczególnie gdy budzimy się z bólem kręgosłupa, to powinniśmy pomyśleć może nie tyle o nowym łóżku, co chociaż o nowym materacu. Jeśli regularnie wstając z łóżka odczuwamy dyskomfort w okolicach kręgosłupa i karku, to właśnie niewygodne łóżko może być przyczyną. Pomysłem na rozwiązanie problemu może być też specjalna poduszka, która ma niwelować niewygodne ułożenie podczas snu i jednocześnie zapobiegać różnego rodzaju dolegliwościom po przebudzeniu.
Popularny sposób na ból to także masaże, z tym że tutaj trzeba uważać. Należy pamiętać o tym, że zły masaż może dodatkowo narobić jeszcze więcej szkód. Dlatego lepiej zapisać się na profesjonalny masaż do osób, które mają w tej kwestii doświadczenie niż prosić o to partnera czy początkujących znajomych. Nie zmienia to jednak faktu, że porządnie wykonany masaż może nam przynieść ulgę i to na dłuższy czas.
Dobrym i zalecanym przez lekarzy sposobem jest także basen. Podczas pływania pracują wszystkie nasze mięśnie i stawy ważne dla kręgosłupa Jeśli nie umiemy pływać, to wcale nie jest przeszkoda – w wodzie można wykonywać różnorakie ćwiczenia, które także przyniosą dużą ulgę dla kręgosłupa, a nie wymagają umiejętności pływania.
Z kolei jeśli odczuwamy ból po siłowni, to sposób na to jest jeden – zmniejszyć podnoszone ciężary. Zbyt duże obciążenie może powodować różnorakie kontuzje, a jednocześnie negatywnie wpływać na kondycję naszego kręgosłupa. Dlatego lepiej zaczynać od mniejszych ciężarów i dopiero po czasie, wraz z wyćwiczeniem mięśni, zwiększać liczbę kilogramów na sztandze czy też hantli. Pamiętajmy jednak, że pewnych ciężarów nie powinno się przekraczać, bo to zawsze będzie niebezpieczne – zawodowi ciężarowcy po zakończeniu kariery mają notoryczne problemy z kręgosłupem.

woman-stretching-on-soccer-field-1